PANEL GRZEWCZY NA PODCZERWIEŃ GRZEJNIK TROTEC 1100W

Dostępność:
Jest Jest
 (38 szt.)
Czas realizacji: do 3 dni roboczych
szt.
Cena netto: 764,23 zł 940,00 zł

 TROTEC - AT WORK.

NOWOŚĆ!

Innowacyjne i skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie przy ogrzewaniu powierzchni

NIEMIECKIEJ FIRMY TROTEC

Płyta grzewcza na podczerwień TIH 1100 S
o mocy 1100 Wat

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 25 x 1205 x 905 mm 

Atrakcyjne wzornictwo, skuteczność, uniwersalność zastosowania oraz wiele więcej niż zastępcze źródło ciepła

Posiada certyfikaty GS oraz TÜV! 

Markowa płyta grzewcza o mocy 1100 W i formacie 905 x1205 mm.

 

Płyta grzewcza TIH 1100 S polecana jest szczególnie do efektywnego ogrzewania dotychczas nieogrzewanych pomieszczeń lub jako dodatkowe niedrogie źródło ciepła punktowego do mieszkania.

Podczas gdy klasyczne grzejniki generują ciepło konwekcyjne, przy którym nośnikiem ciepła jest powietrze w otoczeniu, najpierw ogrzane a następnie rozprowadzone po pomieszczeniu, płyta grzewcza TIH 1100 S wytwarza ciepło poprzez promieniowanie podczerwone bez strat konwekcyjnych na takiej samej naturalnej zasadzie jak słońce.

    Płyta grzewcza na podczerwień TIH 1100 S to urządzenie sprawdzające się w najróżniejszych warunkach eksploatacji. Może być ona zastosowana jako punktowe źródło dodatkowego ogrzewania w obszarach mieszkalnych, jako samodzielne źródło ciepła w pomieszczeniach pozbawionych ogrzewania, takich jak piwnice do majsterkowania. Sprawdzi się także w zastosowaniu profesjonalnym, na przykład w gastronomii, w zimnych pomieszczeniach magazynowych lub nawet w osuszaniu budowlanym lub remontowym. Dzieje się tak, ponieważ obsługa płyty grzewczej jest bardzo łatwa i wymaga jedynie gniazda zasilania elektrycznego. Inną ważną zaletą jest przyjemny i komfortowy charakter ciepła wytwarzanego przez urządzenia grzewcze na podczerwień. Płyta grzewcza TIH 1100 S bezpośrednio wytwarza promieniowanie podobne do ciepła słonecznego. Nie ogrzewa ono powietrza, lecz wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu osoby i przedmioty oraz ściany, sufit, podłogę i meble, oddające później zgromadzone ciepło.

Płyta grzewcza na podczerwień TIH 1100 S jest idealnie przystosowana jako źródło ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych

Jest przystosowana do ogrzewania miejsca pracy na przykład w magazynach, warsztatach, ogrodzie

 

Panele jako szybki osuszacz budowlany do osuszania ścian

 

Panele doskonale nadają się jako urządzenie grzewcze w gastronomii

Montowana w pozycji stojącej lub na ścianie płyta grzewcza na podczerwień TIH 1100 S odznacza się w porównaniu z typowymi promiennikami gazowymi znacznie wyższą sprawnością. Urządzenie jest optymalne do punktowego ogrzewania stanowisk handlowych oraz tarasów albo znajdujących się na zewnątrz miejsc przeznaczonych do palenia tytoniu.

TIH 1100 S – skuteczne źródło ciepła identycznego ze słonecznym

Estetyczna strona grzewcza to pokryta białym lakierem proszkowym metalowa powierzchnia umieszczona w pasywowanej ramie aluminiowej. Skrywa ona przemyślaną konstrukcję, pozwalającą na stworzenie wielu wariantów zabudowy

Zintegrowany w tylnej wieszak umożliwia łatwe mocowanie ścienne w poziomie lub w pionie. Opcjonalne nogi (dostępne na innej aukcji) pozwalają na ustawienie urządzenia na podłożu. Należące do wyposażenia dodatkowego zaciski stwarzają także możliwość zamocowania do typowych, dostępnych na rynku wsporników montażowych (dostępne na innej aukcji).

Zastosowanie ogrzewania na podczerwień we wnętrzach pomieszczeń

Promieniowanie podczerwone nie powoduje wprawdzie bezpośredniego ogrzewania powietrza, lecz ogrzewa wszystkie znajdujące się we wnętrzu przedmioty. Oddawanie przyjętej energii cieplnej przez te przedmioty powoduje podobny efekt, jak działanie pieca kaflowego.

W odróżnieniu od typowych ogrzewań konwekcyjnych, ogrzewanie pośrednie prowadzi do ogrzewania przedmiotów we wnętrzu, nie zaś powietrza. Magazynowanie ciepła przez powietrze w zasadzie nie zachodzi. Ciepło jest natomiast przekazywane do przedmiotów. Oznacza to straty cieplne oraz dodatkowo, wzbijanie w powietrze szkodliwego dla zdrowia kurzu. Zastosowanie płyt grzewczych na podczerwień całkowicie eliminuje to niekorzystne zjawisko.

 

Zalety praktyczne:

  • Do 1100 Watów czystej mocy grzewczej
  • Płyta grzewcza renomowanego producenta o jakości potwierdzonej raportem TÜV
  • Wysoka skuteczność grzania dzięki zastosowaniu przyjaznego dla środowiska naturalnego promieniowania IR-C
  • Transport ciepła za pośrednictwem promieniowania cieplnego umożliwia bezpośrednie ogrzewanie obiektu bez strat konwekcyjnych
  • Maksymalny współczynnik sprawności: 100 % zastosowanej energii elektrycznej jest zmieniana na ciepło
  • Czyste ciepło, brak hałasu, zapachu, kondensatu, zużycia tlenu, wyeliminowanie wzbijania kurzu
  • Zintegrowane mocowanie ścienne lub wsporniki montażowe
  • Możliwość zastosowania jako samodzielne, niezależne urządzenie
  • Przystosowanie do natychmiastowego zastosowania. Brak konieczności przygotowywania dodatkowych instalacji lub kosztownych przebudów