Grzejnik na podczerwień, panel grzewczy RADIUM Classic 440W

Producent: PION
Dostępność:
Jest Jest
 (10 szt.)
Czas realizacji: do 5 dni roboczych
szt.
Cena netto: 568,29 zł 699,00 zł
Grzejnik na podczerwień, panel grzewczy RADIUM Classic 440W.


Dostępny w dwóch kolorach:


Obrázek
Country i CityUnikalna technologia


 
Najbardziej nowoczesna technologia bezobsługowa, w solidnej cenie

Obrázek  

Oporowy element grzejny w wyniku przepływu prądu elektrycznego się podgrzewa i jednocześnie ogrzewa płytę grzewczą. Przez powierzchnię płyty grzewczej promieniuje energia podczerwona o wymaganej długości fal (tzw. długofalowe promieniowanie podczerwone).

Długofalowe promieniowanie podczerwone jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem przemiany energii elektrycznej na ciepło. Promieniowanie podczerwone potrafi podgrzewać przedmioty prościej niż ciepło wyprodukowane przez ogrzewanie gazowe lub klasyczne ogrzewanie elektryczne. Do 80% promieniowania zostanie zaabsorbowane przez przedmioty w pomieszczeniu.

Zasada ogrzewania za pomocy IR promieniowania nie jest nowością. Prawdziwą innowacją jest dopiero połączenie kilku unikalnych właściwości grzejnika Radium Classic:

 Idealna długość fali 213 mikrometrów

Ten właśnie przedział fal polega na biologicznej podstawie człowieka i jego odczuwaniu ciepła. Właśnie ludzkie ciało jest również źródłem promieniowania fali podczerwonych w tym zakresie długości. Ten sam zakres promieniowania ciepła znany jest przez wieki z ogrzewania piecem kaflowym lub jeszcze wcześniej piecem glinianym.

  Obrázek

Unikalny elipsowaty korpus

Unikalny elipsowaty korpus wysyła promienie ciepła pod optymalnym kątem 120°, przez co zapewnia maksymalną efektywność i nagrzanie jak największej powierzchni w pomieszczeniu.

 

pion classic schema salanipion classic schema salani

 
Specjalna powłoka

Specjalna powłoka proszkowa pomaga grzejnikom PION osiągać wysoki poziom promieniowania fal podczerwonych.

Minimalna waga

Dzięki zastosowaniu nowych, lżejszych materiałów oraz nowoczesnych technologii, najmocniejszy grzejnik linii Radium Classic o mocy 1400 W waży nieprawdopodobnych 5 kg (proszę porównać, konkurencyjne infra panele osiągają wagę nawet 30 kg!).
Różnice w porównaniu z ogrzewaniem konwekcyjnym
 
Ogrzewanie na podczerwień bezpośrednio nagrzewa podłogę, ściany, przedmioty oraz ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Zasada falowego ogrzewania polega na prostym systemie tzw. promieniowania, kiedy źródło promieniuje fale podczerwone; źródłem staje się każdy podgrzany obiekt, który oddaje ciepło do otoczenia promieniowaniem oraz przekazywaniem ciepła, czyli konwekcją. Maksymalne promieniowanie ciepła dostarczane jest przez promienniki na podczerwień. Dużo niższe promieniowanie dostarczają kaloryfery wodne, ogrzewanie podłogowe lub ścienne. Do zilustrowania zasadniczej różnicy pomiędzy tradycyjnym ogrzewaniem konwekcyjnym i ogrzewaniem podczerwienią, proszę zobaczyć zdjęcia z kamery termowizyjnej pokazujące, które części pomieszczenia są najlepiej ogrzewane jedną lub drugą metodą.

Ogrzewanie konwekcyjne
infratopení pion vs. konvekcni vytapeni

Promieniowania ciepła kaloryferem, zdjęcie zrobione za pomocą kamery termowizyjnej pokazuje, że najwyższa temperatura osiągnięta jest pod sufitem pomieszczenia, jak to wiemy z doświadczenia. Niestety, strefa sufitu nie jest zbyt często zajęta przez ludzi. Z tego powodu jak wejdziemy do domku rekreacyjnego, najbardziej odczuwamy zimno w stopy.

Konwekcyjny system ogrzewania działa na podstawie wielkiej różnicy pomiędzy podgrzanym grzejnikiem a powietrzem w pomieszczeniu. Powietrze służy do transmisji ciepła, niezależnie od podstawowego źródła energii (kocioł gazowy, kocioł na paliwa stałe, konwektor elektryczny, pompa ciepła). Przy ogrzewaniu grzejnikiem (kaloryferem, konwektorem, itp.) ciepłe powietrze unosi się do góry a zimne opada w dół. Z tego powodu przy suficie jest wyraźnie cieplej niż przy podłodze, gdzie zwykle przebywamy.


Ogrzewanie na podczerwień i kiedy czujemy się „w cieple“
pion thermo glass salani

Zdjęcie z kamery termowizyjnej pomieszczenia ogrzewanego promiennikiem panelem Radium Glass udowadnia, że ogrzewanie na podczerwień zapewnia ciepło tam, gdzie jest potrzebne, zamiast podgrzewania nie potrzebnych części pomieszczenia lub urządzeń.
W porównaniu z konwekcyjnym ogrzewaniem, system ogrzewania na podczerwień używa minimum 80% energii bezpośrednio do podgrzewania ścian, obiektów i osób w pomieszczeniu. Do podgrzania powietrza używa mniej niż 20% energii. Dzięki właściwościom promieni odczerwonych, podłogi i ściany są podgrzewane bezpośrednio. Nagrzane powierzchnie w otoczeniu akumulują ciepło i naturalnie podgrzewają powietrze. Temperatura w pomieszczeniu ogrzewanym w ten sposób jest bardziej zrównoważona; więc różnica pomiędzy temperaturą podłogi i sufitu przy ogrzewaniu na podczerwień jest zwykle około 1°C (przy ogrzewaniu konwekcyjnym ta różnica może być do 10°C!). Dzięki temu, że przedmioty w pomieszczeniu mają taką samą lub wyższą temperaturę niż powietrze (w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego, które podgrzewa głównie powietrze – patrz poprzednie zdjęcie termowizyjne), ludzie w pomieszczeniu nie odczuwają uczucia „zimnych stóp“ i mogą przebywać w pomieszczeniu w komforcie cieplnym, czego klasyczny sposób ogrzewania chłodnych pomieszczeń ze względu na swój charakter nie umożliwia.


Komfort cieplny
Ogromną zaletą nowej generacji ogrzewania na podczerwień jest odczuwanie lepszego komfortu cieplnego w ogrzewanym pomieszczeniu. W odróżnieniu od klasycznego ogrzewania konwekcyjnego występuję szybkie wyrównanie rozkładu temperatury na różnych wysokościach pomieszczenia, w wyniku czego podłoga jest zawsze cieplejsza, niż powietrze na wysokości głowy stojącej osoby. Nie powstaje uczucie „zimnych stóp“ a padające promienie podczerwone powodują, że człowiek odczuwa przyjemne ciepło na całym ciele.

pion thermo glass tepelna pohoda


Parametry techniczne:


Pobór mocy 440 W
Pobór prądu 1,8 A
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Stopień ochrony IP 20
Sygnalizacja pracy Nie
Wymiary 780 x 125 x 55 mm
Masa 2,0 kg
Powierzchnia ogrzewana* 6 m2 (dane orientacyjne)


Akcesoria
 
Dla alternatywnego umocowania panela Radium Classic na ścianę, oferujemy konsole do zawieszenia w dwóch wersjach kolorystycznych.

pion classic konzole

   pion classic konzole

 

 

 

 

pion classic konzole